Obserwatorzy

piątek, 1 kwietnia 2011

Wzorzec rasy Cavalier King Charles Spaniel

wysokość- ok. 35cm.
masa- zależnie od wielkości psa, masa waha się od 5-10kg
FCI- grupa IX, sekcja 7, nr wzorca 136
AKC- pies ozdobny, do towarzystwa


1. Blenheim: głęboki kasztanowo-rudy kolor łat równomiernie rozmieszczonych na perłowobiałym tle. Znaczenia na głowie symetryczne z miejscem między uszami na wysoko cenioną plamę (znaczenie) w kształcie rombu (jest to charakterystyczna cecha rasy).


2. Tricolor (trójkolorowe): czarne i białe łaty równo rozmieszczone z podpalanymi znaczeniami nad oczami, na policzkach, wewnątrz uszu, na wewnętrznej stronie kończyn i spodzie ogona. Jakiekolwiek inne kolory lub rozkład barw w najwyższym stopniu niepożądane.
3. Black and tan (czarne podpalane): kruczoczarne tło z podpalaniem nad oczami, na policzkach, wewnątrz uszu, na klatce piersiowej i pod spodem ogona. Podpalanie powinno być w żywym odcieniu. Białe znaczenia niepożądane.
4. Ruby (rubinowy): jednolity kolor głęboko czerwony. Białe znaczenia niepożądane.


Charakter:


Są to pieski żywe oraz  wesołe, pełne wdzięku, lubią się bawić z dziećmi niezależnie od wieku, najczęściej są to psy jednego właściciela, nie są agresywne, lecz przyjacielskie i towarzyskie, uwielbiają gdy przychodzi ktoś do domu.  Te pieski potrzebują trochę ruchu.

Użytkowość:
Wykorzystuje się je do dogoterapii, są to pieski idealne do sportów takich jak np: agility. Dawniej były używane do polowań, uwielbiają pływać.

Aitana ad Cordem - Mrówka
4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe , czekam na dalsze posty i fotki twoich Calverków :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę super post . Podoba mi się i jest przydatny szczególnie dla początkujących , którzy chcą mieć tego psa ;D .
  Oby tak dalej .

  OdpowiedzUsuń
 3. dziękuję :D to wiele dla mnie znaczy. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń