Obserwatorzy

sobota, 2 kwietnia 2011

Wybór szczeniaczka.

Hmmm, myślę że jest to trudna decyzja, gdyż ma ona wpływ na kilkanaście najbliższych lat. Gdy pierwszy raz jedziemy do hodowcy aby obejrzeć szczeniaczka na pewno jesteśmy bardzo podekscytowani, lecz musimy pamiętać o paru rzeczach:
1) Czy interesuje nas piesek wystawowy czy domiś
2) Czasem możemy przemyśleć jakie umaszczenie powinien mieć szczeniak- taki jaki nam najbardziej odpowiada

3) Musimy zwracać uwagę na zachowanie szczeniąt- czy są ciekawe nowo przybyłych osób, czy się chowają za meblami, czy może radośnie biegają po pokoju
4) Jeżeli mamy dzieci dobrze jest zabrać je ze sobą aby zobaczyć jak szczeniaki będą się przy nich zachowywać

UWAGA!
Musimy wytłumaczyć dzieciom że są to małe pieski, których nie można podnosić, aby nie zrobić im krzywdy.
5)Ważne jest również wypytanie hodowcy o każdego szczeniaczka- jaki jest itp.
6) Jeżeli w domu nowych właścicieli są zwierzęta takie jak np kot, powinniśmy zapytać czy w domu hodowcy są takie zwierzęta i czy szczeniaczki są przyzwyczajone do ich obecności, kotek nowych właścicieli też powinien socjalizować się z psami, możemy zaprosić znajomych z psem.

Gdy już wybraliśmy szczeniaczka należy czekać do 8 tyg. Przy odbiorze szczeniaczka warto mieć ze sobą notatnik, aby zapisywać informacje na temat Cavalierka.
W następnym poście opiszę resztę informacji na temat odbioru szczeniaczka. Pozdrawiam, do następnego pisania ; )

7 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy post na prawdę ...

  Na pewno jakby mogła to kupiłabym Calverka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe,ciekawe :D jak będe dorosła albo jak mój shar-pei zdechnie ); po kilku latach namówie mame na cavalierka *; jak wczesniej prosilam daj zdiatko swoich pociech plose (; a no i Pinczax nie Calverka tylko Cavalierka!hehe :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham cavailiery to piekne psy i latfo sie je tresuje

  OdpowiedzUsuń
 4. Smutne sa te wiersze po prawej stronie szkoda tylko ze nie czytaja je ludzie ktuzy tak wlasnie postepuja

  OdpowiedzUsuń
 5. Cavaliery są śliczne. Planuję zakup takie psiaczka, ale muszę jeszcze przygotować się do tej decyzji, ponieważ zmieniłaby moje dotychczasowe życie (poranne spacery, pielęgnacja psa, karmienie, sprzątanie po piesku, popołudniowe spacery i wieczorne). Bardzo dużo czytałam o tej rasie psa i wiem, że najbardziej by mi odpowiadała. Obawiam się tylko jednej rzeczy... Mieszkam w bloku i nie mam podwórka, żeby piesek mógł się wyszaleć. Oczywiście chodziłabym trzy razy dziennie z nim na spacery, ale czy to wystarczyłoby? Nie chcę zrobić takiemu psiaczkowi krzywdy. Wiem, że ma skłonność do tycia i trzeba pilnować, żey piesek był aktywny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam!
   Na co dzień takie spacery starczą, wieczorem kiedy nigdzie Ci się już nie spieszy możesz pospacerować np godzinę.
   Postaraj się też znaleźć miejsce gdzie np raz, dwa razy w tygodniu bd z nim/nią jeździć i rzucać jej piłkę, miejsce gdzie psiak będzie mógł bez problemu poszaleć :)

   Usuń